Umiejętność dostosowania się do potrzeb i oczekiwań klientów leżała u podstaw działalności firmy Efret od zawsze. Jednak bez usługi Visibility ani wydajność, ani poziom obsługi klienta wciąż nie były na odpowiednio wysokim poziomie. Z tego powodu zapewnienie pełnej widoczności ładunków oraz monitoringu frachtów stało się koniecznością.
Ponadto niesamowite tempo rozwoju firmy ograniczyło jej zdolność do terminowego reagowania na potrzeby klientów. W 2017 r. w szczycie sezonu przedsiębiorstwo zwiększyło zatrudnienie z 250 do ponad 1000 miejsc pracy w ciągu zaledwie kilku dni (rysunek 1).
Aby skalować działalność i sprawnie obsługiwać klientów, Efret musiał umożliwić każdemu pracownikowi zwiększenie zakresu obowiązków. Firma musiała także poświęcić więcej czasu na rozwój biznesu i obsługę klienta.
Wtedy też stało się jasne, że firma nie mogła dłużej polegać na przestarzałych metodach pracy stosowanych w spedycjach i potrzebowała rewolucyjnych zmian.
„Im mniej czasu [nasi pracownicy] spędzają na szukaniu informacji o danym ładunku, tym więcej zyskują go, by móc skoncentrować się na kolejnym frachcie” — mówi Alex Paterson, Business Development
Efret specjalizuje się w ładunkach całopojazdowych w całej Europie, a wśród klientów firmy znajdują się międzynarodowi detaliści z obszaru e-commerce, przedsiębiorstwa z branż: motoryzacyjnej, FMCG i wielu innych. Zdecydowana większość załadowców w Europie (w tym klientów Efret) wymaga od spedycji zapewnienia widoczności i monitoringu frachtów, dlatego też dla Efret kluczowe znaczenie miało wdrożenie odpowiedniego rozwiązania opartego na wiarygodnych danych. Dzięki współpracy z project44, firma była w stanie rozszerzyć swoje dotychczasowe możliwości biznesowe oraz przyjąć dodatkowe zlecenia od szczególnie wymagających klientów.
„Dzięki partnerstwu z project44 oferujemy naszym klientom szczegółowy monitoring ładunków wraz z precyzyjnymi informacjami o tym, gdzie znajdowała się przesyłka, gdzie się zatrzymała i dokąd zmierza. Wszystko to odbywa się poprzez szybką integrację między project44, a naszym własnym systemem telematycznym. Ten automatyczny proces pozwala naszemu zespołowi zaoszczędzić czas oraz skoncentrować się na obsłudze klienta, dodatkowych możliwościach oraz nowym biznesie”, stwierdza Alex Paterson.
Współpraca z project44 poprawiła także ogólną efektywność operacyjną firmy. Przedsiębiorstwo musiało zwiększyć obroty, aby z roku na rok rozwijać swoją działalność. Integrując kompleksowe rozwiązanie w zakresie widoczności oraz uwalniając tym samym dodatkowe zasoby czasowe członków zespołu, Efret nie tylko spełnił, ale nawet przekroczył oczekiwania swoich klientów. Zatem, jeśli chodzi o obsługę dodatkowego wolumenu w szczycie sezonu, firma zwiększyła pięciokrotnie swoje moce przerobowe bez zatrudniania dodatkowego personelu tymczasowego, a przede wszystkim osiągnęła to bez utraty zadowolenia klientów. A wszystko to dzięki wspólnym wysiłkom obu partnerów: Efret i project44.
„Nasz wolumen zamówień naprawdę eksplodował w 2017 roku, zwiększał się cztero- a nawet pięciokrotnie, z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień. Tak więc w ciągu tygodnia musieliśmy zwiększyć miejsca pracy z 250 do nawet 1000. Wtedy też zupełnie już nie dało się korzystać z utartych metod pracy spedytorów, ręcznego sprawdzania wolumenów, terminowości dostaw i odbiorów”, podkreśla Alain Jestin.
Als u vragen heeft over project44, vraag dan gerust een demo aan.