Firma chciała rozwiązać problemy związane z brakiem widoczności podwykonawców oraz floty zewnętrznej. Aby ustalić status wielu przesyłek, pracownicy musieli wykonywać ręczne czynności, jak np. liczne telefony. Aby zwiększyć efektywność monitorowania frachtów, firma postanowiła zautomatyzować swoje procesy.
Ponieważ w Girtece zarządza się przede wszystkim dużymi i złożonymi operacjami, nadzorowanie i monitorowanie wielu zleceń stanowiło nie lada wyzwanie. Potrzebne było więc zaawansowane rozwiązanie umożliwiające automatyzację procesów, które ułatwiłoby codzienną komunikację zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną.
Kolejnym problemem do rozwiązania były nieefektywne procesy manualne, które negatywnie wpływały na doświadczenia klientów. Na przykład, jeśli klient chciał otrzymać aktualizację statusu swojej przesyłki, musiał wysłać e-mail lub zadzwonić do działu obsługi, ponieważ nie miał on możliwości samodzielnego śledzenia frachtu. Otrzymywał on wówczas aktualne informacje o pozycji przesyłki i planowanym czasie dostawy, ale jeśli później wydarzyła się jakaś nieplanowana sytuacja, przekazane wcześniej informacje stawały się bezużyteczne.
Po dokonaniu analizy problemów do rozwiązania oraz dostępnych możliwości ich naprawy, zespół Girteki rozważał różne opcje agregacji danych do wdrożenia w całej organizacji. Firma potrzebowała rozwiązania, które zagwarantowałoby spokój w działalności operacyjnej, a także zapewniło klientom samodzielny monitoring statusu przesyłek.
"Wiedzieliśmy, że project44 to godna zaufania firma zajmująca się przetwarzaniem danych, dlatego zdecydowaliśmy się na jej usługi", Pavel Kveten, dyrektor operacyjny
Współpraca z project44 umożliwiła pracownikom Girteki bardziej proaktywne działania oraz zapewniła widoczność, aby mogli oni szybko sprawdzać lokalizację przesyłek, czasy ETA (Estimated Time of Arrival), a także dane dotyczące temperatur (dla ładunków chłodniczych) w dowolnym momencie transportu. Dzięki platformie project44 Girteka otrzymała również pełny widok wszystkich przesyłek, a tym samym możliwość skonfigurowania niestandardowych pulpitów nawigacyjnych dla różnych zdarzeń.
Wdrożenie to dało również klientom Girteki dwie możliwości monitorowania przesyłek:
Bezpośredni link widoczności (Direct Visibility Link): unikalny link udostępniany cyfrowo, dostarczający informacji o konkretnym ładunku.
Pulpit widoczności (Visibility Dashboard): portal, dzięki któremu klienci samodzielnie mogą znaleźć zarówno zrealizowane, jak i bieżące przesyłki.
W firmie z powodzeniem zintegrowano platformę project44 z innymi systemami, dzięki temu płyną do niej także informacje o nowych przesyłkach z systemów ERP (Enterprise Resource Planning) oraz dane telematyczne, w tym współrzędne, dane o temperaturze i ETA dla wszystkich zleceń. project44 umożliwia również pracownikom otrzymywanie aktualizacji od partnerów zewnętrznych i dla przesyłek przyśpieszonych.
Dzięki nawiązaniu współpracy z project44 ogólna satysfakcja oraz doświadczenia klientów Girteki poprawiły się, wzrosła także ogólna wydajność pracy. To, co wcześniej zajmowało wiele godzin i wymagało niezliczonych czynności, teraz jest obsługiwane szybko i sprawnie przez technologię dostarczaną przez project44.
Uprzednio każdy pracownik obsługujący klientów musiał odpowiedzieć na e-mail lub telefon, połączyć się z systemem zarządzania transportem, sprawdzić status ciężarówki i szacowany czas przybycia, a następnie przekazać klientowi informacje o przesyłce. Teraz klient otrzymuje link do platformy project44 na dwie godziny przed wysyłką, może kliknąć i sprawdzić jej status w dowolnym momencie transportu.
"Obecnie te czynności manualne nie są konieczne, ponieważ klient otrzymuje link do platformy project44 na dwie godziny przed wysyłką, może samodzielnie kliknąć i sprawdzić status przesyłki". Pavel Kveten, dyrektor operacyjny
"Jako największa w Europie firma transportowa z własną flotą, mamy jasny cel, aby być oczywistym pierwszym wyborem dla klientów, współpracowników, partnerów, społeczności i akcjonariuszy" - powiedział Edvardas Liachovičius, Prezes Zarządu Girteka Holding. "Stworzyliśmy solidne podstawy, by w przyszłości stać się przedsiębiorstwem inteligentnym, strategicznie inwestując w technologie, które wspierają naszą wizję. Chcemy kształtować rynek, należeć do liderów logistyki, plasować się w pierwszej europejskiej dziesiątce. Zawarliśmy silne, długoterminowe partnerstwo z project44 i już teraz wykorzystujemy ich uznane na rynku rozwiązanie RTV. Kolejnym krokiem będzie wykorzystanie platformy Movement, która pozwoli nam lepiej zarządzać danymi od przewoźników i klientów, umożliwiając lepszą współpracę, dostęp do danych dostarczanych w czasie rzeczywistym oraz usprawnienie pracy w całym łańcuchu dostaw."
Sprawdź, jakie korzyści z VISIBILITY może czerpać Twoja firma.